רשלנות רפואית בהריון

January 15 2023doritr

כשאת יוצרת קשר עם עורך דין למקרים של רשלנות רפואית, את צריכה לקחת בחשבון כמה וכמה פקטורים שונים. ראשית, עורך הדין עובד עבורך ולכן הוא צריך לספק לך את השירות האובייקטיבי והנכון לך ביותר. אם יש לך חשש שמא עורך הדין אינו פועל ב-100% לטובת צרכייך, זכותך המלאה להסתייע באיש מקצוע אחר בעולם המשפט.

כיצד מוכיחים רשלנות רפואית בהריון?

כדי להוכיח מקרים של רשלנות רפואית בהריון, על עורך הדין להראות כי אותו נותן שירותים רפואיים לא השתמש במיומנות, או לא נקט מידת זהירות מסוימת. בהמשך לכך, לרוב, עורך הדין ינסה להוכיח שאיש מקצוע אחר היה נוקט באמצעי זהירות שלא ננקטו באירוע נתון.

בהיבט זה, זוהי התרשלות רפואית לכל דבר ועניין. בנקודה זו, מה שנותר זה להוכיח את המקרה בבית המשפט. חשוב לקחת בחשבון, ההוכחה של תיקי רשלנות רפואית היא מאוד מורכבת. במקרים רבים עורכי הדין אינם מצליחים להוכיח את התיק, ולכן חשוב לבחור במשרד עו”ד רשלנות רפואית בעל ניסיון רב.

דוגמאות לרשלנות רפואית בהיריון

  • אי מניעה של לידה מוקדמת: מקרים בהם נשים יולדות לידה מוקדמת הם די נפוצים, וזוהי לידה שניתן למנוע בעזרת הטיפול הרפואי הנכון. אמנם לא תמיד ניתן למנוע לידות מוקדמות, אבל במקרים שכן היה ניתן למנוע לידה מוקדמת והרופא לא נקט באמצעים כדי לעשות זאת, תיתכן כאן רשלנות רפואית.
  • אי אבחון של תסמונת או מום: ישנן תסמונות גנטיות שונות וכן מומים רפואיים שניתן לאבחן עוד בעוד שהאישה בהריון, ולכן נשים עוברות כל כך הרבה בדיקות שונות בשלבי ההיריון השונים. במהלך סקירת מערכות, בדיקות סקר, בדיקות שקיפות עורפית, בדיקות חלבון עוברי ועוד, הרופאים אמורים להיות מסוגלים לאבחן מומים ותסמונות מסוימות. במקרה שבוצעה התעלמות במהלך בדיקות הסקר השונות, תיתכן רשלנות רפואית בהריון בשלב כזה או אחר.

מקרים נוספים בהם תיתכן רשלנות רפואית

מלבד המקרים שציינו לעיל, רשלנות רפואית יכולה להתרחש גם במקרים הבאים: 1) רשלנות בעת ביצוע גרידה או היסטרוסקופיה. 2) רשלנות במקרים בהם לא נמסר מידע רלוונטי לאישה הרה. 3) התעלמות ממידע קריטי שהיה עשוי למנוע סיבוכים רפואיים ועוד.

אם מצאת את עצמך נפגעת כתוצאה ממה שאת חווית בתור רשלנות רפואית, כעת הגיע הזמן להוכיח את זה בבית המשפט. זכרי, התיקים האלו מורכבים וקשים להוכחה, ולכן חשוב לבחור בעורך הדין הנכון שייצג אותך ויוכל להכיל את הרגישות הכרוכה בדבר.

והכי חשוב, זכרי שהמידע באינטרנט אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי הולם.

 

Share: