האם קבלן איטום הוא גם יועץ איטום?

January 15 2023doritr

כל עוד אתם צריכים שירות איטום בנייני מגורים או איטום מבנים משרדיים, הצעד הראשון יהיה קבלת הייעוץ המתאים למצב המבנה שלכם. ובעוד כי ניתן לקבל את הייעוץ מאנשי מקצוע כמו קבלני איטום, אתם יכולים גם לקבל את ייעוץ האיטום מאת אנשי מקצוע מתחומים משיקים. האמת היא, שבמקרים מסוימים זה יהיה עדיף, כי ככה אתם תקבלו חוות דעת אובייקטיבית ונטולת אינטרסים. אם ככה, נתחיל בצעד הראשון – זיהוי אנשי המקצוע השונים בתחום.

אילו אנשי מקצוע עובדים בתחום איטום המבנים? 

  • קבלני איטום מבנים: אם אתם מחפשים אחר קבלן איטום מבנים, אתם בעצם מחפשים את מי שאחראי בפועל על ביצוע עבודת האיטום. אלו מפקחים על הפועלים, בוחרים את חומרי הגלם ואחראיים על כלל התהליך.
  • קבלני משנה בתחום האיטום: קבלני משנה בתחום האיטום יכולים להגיע מנישות מקצועיות שונות, לרבות נגרים ומפרזלים, אנשי מקצוע בתחום הפח, פלדה, ברזל ועץ. אם למשל חברת האיטום מצביעה על ליקויים במרזבים ובסולמות גג הבניין, ייתכן שיידרשו שיתופי פעולה עם קבלני משנה לטיפול בבעיות אלו.
  • יועצי איטום מבנים: יעצי איטום מבנים יכולים להגיע מרקעים שונים, לרבות מרקע הנדסת הבניין. בתוך כך, יועץ איטום יכול לספק לכם חוות דעת אובייקטיבית ונטולת אינטרסים, מה שיהיה עדיף בתחילת הפרויקט. אם יש לכם חשדות שמא קבלן האיטום הפריז בהצעת המחיר או ברשימת הליקויים, נסו לקבל חוות דעת מיועץ נפרד.

באילו מקרים כדאי לקבל ייעוץ איטום בניינים?

ייעוץ איטום נדרש במקרים שונים, כאשר המטרה העיקרית תמיד היא איתור הליקויים המבניים השונים. הליקויים יכולים להופיע בגג המבנה, בריצוף הבניין ואפילו בין הקירות כאשר צינורות פנימיים מתפוצצים במערכת האינסטלציה. אם אתם מעוניינים לקבל ייעוץ בנוגע למצב האיטום שלכם, קחו בחשבון שבחלק מהמקרים יהיה צורך לבצע אי אלו פירוקים שונים.

כדי להבין את חומרת בעיית האיטום או הנזילות של המים, לעיתים צריך לבצע פירוקים של מרזבים על גג המבנה, סולמות גג, צלחות לוויין ועוד כהנה וכנה מכשולים. אם אתם רוצים לנסות לחסוך בעלויות, פשוט תפרקו את המכשולים האלו לפני שחברת האיטום מגיעה לאבחן את מצב המבנה. ככה תוכלו לחסוך את עלויות הפירוק של אלמנטים אלו.

צריכים ייעוץ נוסף? החורף והגשמים כבר מתדפקים על הדלת, ואתם לא בטוחים היכן להתחיל? פנו לחברת איטום המבנים שלכם לקבלת ייעוץ נוסף. כדאי לבדוק מראש כמה הייעוץ עולה, כי בחלק מהמקרים הוא חינמי ולעיתים לא.

Share: