איך לבחור מצבה: המדריך המלא לבחירה ורכישת מצבה

January 17 2023doritr

תקופת האבל הראשונית היא כנראה אחת התקופות הקשות ביותר שאנשים חווים כאשר אדם אהוב נפטר, ולכן אנחנו קודם כל רוצים לדבר על טיב ואיכות השירות שתקבלו מחברת עיצוב והתקנת מצבות. אתם כמובן צריכים לחפש חברת בניית מצבות שמכירה ברגישות הנדרשת בתהליכים אלו, וכל חוסר סובלנות מצד חברת המצבות יהיה בלתי מתקבל. אם אתם מרגישים אין לכם אוזן קשבת באותה חברה, ייתכן שיהיה עדיף לקבל הצעה מחברה אחרת.

בחרנו חברת בניית ועיצוב מצבות, מה עכשיו?

לאחר שבחרתם חברת מצבות בראשון לציון (או בכל אזור אחר) עבור עיצוב, בנייה או התקנה, יהיה כדאי להחליט איזה סוג של עיצוב מצבה אתם תרצו בסופו של תהליך לקבל. בעוד שניתן לבחור מצבות בעיצובים בסיסיים סטנדרטיים, חשוב לזכור שעיצוב מצבות הוא עולם שלם. מבחינת ההלכה היהודית, לא קיימות מגבלות מיוחדות על עיצוב המצבה.

כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את הנושא של המחיר, שכן מצבות בדרך כלל אינן מאוד זולות. בממוצע, מחירי מצבות יכולים לנוע בין אלפי שקלים (כ-3,500 ₪ ומעלה ברוב המקרים), אבל מצבות מסוימות יכולות לעלות גם 10,000 ₪ ומעלה. מאידך, קבורה בקומות בדרך כלל זולה יותר מהתקנת מצבה באדמה.

באילו סוגי חומרים מומלץ לבחור לבניית מצבות?

ישנם סוגים שונים של חומרי גלם שבהם ניתן להשתמש בבניית מצבות, כאשר חלק גדול ואולי רוב המצבות בנויות מסוגים של שיש. שיש נחשב חומר גלם מאוד עמיד, מה שמותאם עבור מצבות, מפאת היותן חשופות לפגעי מזג האוויר באופן תמידי. כדי לוודא שהשיש איכותי דיה, מומלץ לשאול מראש באיזה סוג שיש מדובר.

מעבר לבחירה בשיש עבור בניית מצבה, אתם יכולים גם לבחור בחומרי גלם טבעיים אחרים כמו אבן בזלת, שגם היא נחשבת מאוד עמידה בטווח השנים. בנוסף לכך, ניתן גם להוסיף אלמנטים שונים ואביזרים למצבות, לרבות אגרטלי פרחים עשויי שיש או אבן.

עצות ודגשים בבחירת מצבה

אם בחרתם בסוג עיצוב המצבה ובחומרי הגלם, זה אומר שבחרתם קבלן מצבות. ובתוך כך, הטיפ הכי חשוב הוא, לוודא את המוניטין של אותו קבלן. אפשר לפנות לבית העלמין כדי לשאול עד כמה הקבלן מספק שירות איכותי וקשוב, ואפשר גם לבחון בעצמכם את איכות שירותיו.

ולבסוף, תמיד חשוב לקחת בחשבון את הגבלות בית העלמין בנוגע לבניית מצבות. אמנם ההלכה היהודית אינה מגבילה את עיצוב המצבה באופן מיוחד, אבל בתי העלמין בד”כ מתירים מצבות בגובה עד 80 ס”מ בלבד. כמו כן, ייתכנו הגבלות עיצוביות מסוימות בחלק מבתי העלמין, ולכן בדקו את הפרטים האלו לפני שאתם סוגרים עם קבלן כזה או אחר את ההזמנה.

Share: