כיצד למנוע צמיחת עובש בחדר הקירור והמדפים

January 09 2023doritr

גידול עובש מהווה בעיה נפוצה מאוד בחדרי קירור. העובש יכול לזהם מוצרי מזון אשר מאוחסנים בתאי קירור של עסקים בתחום המזון. הדבר משפיע גם על חומרי המקר של מעבדות וכן מרכזים רפואיים. חשוב מאוד למנוע צמיחה של עובש לטובת העסק, העובדים והלקוחות שכן עובש יכול ליצור בעיות בריאותיות. במאמר הבא תקבלו את כל המידע שיסייע לכם למנוע צמיחה של עובש בחדרי הקירור שלכם.

לא לאחסן חומרים המקדמים צמחית עובש בחדרי הקירור

ראשית כל, חשוב מאוד לשים לב איזה חומרים מאחסנים בחדרי הקירור. כל דבר העשוי מנייר, קרטון או קלקל יכול להכיל עובש. כאשר בוחרים מדפים לחדרי קירור יש לוודא כי הם עשויים מחומרים עמידים שקל לנקות ולחטא. עסקי מזון וכן מרכזים רפואיים מעדיפים מדפים אשר עשויים מפלסטיק ונירוסטה אשר עמידים בפני צמיחת עובש וכן הם לא רעילים. הגלוון מעלה עוד יותר את איכות מדפי החדרים הקרים. מריחת ציפוי דק של אבץ על פלדה  או ברזל מבטיחה כי המתכת תישאר נטולת חלודה לפרק זמן ארוך יותר.

לנקות באופן מידי נוזל שנשפך

רמת העיבוי בחדרי קירור משפיעה על צמיחת העובש. אם יש לא מעט לחות בחדר הקירור שלך, עובש יופיע בקרוב. חשוב לנקות באופן מידי נוזל אשר נשפך על המדפים וזאת בכדי למנוע צמיחה של עובש. יש לנגב מכלים ששוטפים לפני שמכניסים אותם לחדרי קירור וכן יש לטפל בנזילות מים ברגע שמזהים אותן. יש לשמור על חדרי הקירור יבשים וזאת בכדי למנוע מעובש לגדול על הפריטים המאוחסנים בחדר הקירור.

חיטוי החדר

חשוב מאוד לחטא את החדר באמצעות חומר מחטא מתאים. ניתן ליצור דילול של אקונומיקה ביתית בכדי לנגב משטחי פלסטיק. שימוש בפתרון המדובר לצורך חיטוי מדפי חדרים והמכולות מונע מהם צמיחה של עובש. ניתן לחטא משטחי מתכת עם 70 אחוזים אתנול. כדאי מאוד לנגב את עמודי המתכת של חדר הקירור וכן את הקירות והרצפה של תא הכניסה. לא כדאי להשתמש בחומרי ניקוי חזקים יותר אשר יכולים לפגוע בלוחות הקירור.

לא להפריע לזרימת האוויר

חשוב מאוד לשמור על זרימת אוויר אחידה  בכדי לשמור על חדר הקירור בטמפרטורה הנכונה. בת אחסון פריטים יש לוודא כי מאוורר חדר הקירור איננו חסום ואין להעמיס על המדפים יותר מדי פריטים. יש צורך לוודא כי אוויר קר יוכל להסתובב בצורה חופשית בחדר הקירור. כמו כן אין לאחסן פרטים חמים בחדר הקירור כיוון שהדבר יגרום למאוורר שבחדר לעבוד קשה יותר וכך חדר הקירור יצרוך יותר חשמל בכדי לשמור על הטמפרטורה הנכונה שלו. יש לשמור על דלת סגורה היטב.

חשוב ביותר להתייעץ מראש עם חברת מיזוג אוויר שבחרתם בה עבור התקנת חדר הקירור בכל הנוגע למניעת עובש בחדר הקירור.

 

Share: