איך בוחרים עורך דין התחדשות עירונית?

January 09 2023doritr

התחדשות עירונית היא שם כולל לשני פרויקטים שהם: פרויקט פינוי בינוי ופרויקט תמ”א 38. במסגרת שני הפרויקטים המדוברים הבניין עובר שיפוצים משמעותיים ונרחבים ובדרך כלל הדיירים יפונו באופן זמני בתהליך זה. העירייה עומדת בראש הפרויקטים הללו כאשר מטרתה היא לשפר את מראה העיר וכן לשפר את התשתיות בבניינים ישנים. בשלב הראשון העירייה למעשה מכריזה על אזור מסוים שהוא מיועד להתחדשות עירונית כאשר בכדי למשוך יזמים לפתח את האזור. הוועדה העירונית נותנת זכויות בנייה נוספות וכן מיסוי מופחת. אותן זכויות בנייה מאפשרות ליזם לבנות קומות נוספות בבניין וכן למכור את הדירות החדשות ברווח. בכדי להתחיל בפרויקט מעין זה הדייר צריך להחתים את כל הדיירים שהם מסכימים לעסקה.

מתי יש לפנות לעורך דין התחדשות עירונית?

בין אם בבניין שלכם מתבצע פרויקט תמ”א 38 ובין אם מתבצע בו פרויקט פינוי בינוי הרי שיהיה לכם צורך בשירותיו של עורך דין התחדשות עירונית וכדאי מאוד לבחור בו כבר כאשר היזם פונה אליכם שכן, היזם רואה רק את הרווח שלו בפרויקט ולא פעם הוא יכול להציע לדיירים עסקאות שכלל לא ישתלמו להם. אם תחתמו על חוזה מבלי שהבנתם על מה אתם חותמים יכול המיקוח שלהם תפגע ותהיו חשופים להפסדים כספיים משמעותיים ביותר. עורך דין התחדשות עירונית ידע כיצד להסביר לכם את החוזה מול היזם, לייעץ לכם לגבי סעיפים נוספים שכדאי לכם להוסיף בו וכן, לאפשר לכם להגן על הזכויות שלכם בצורה המקסימלית.

כיצד עובדים עם עורך דין התחדשות עירונית?

ראשית כל עליכם להבין איזה פרויקט נדלן בתחום התחדשות עירונית מתוכנן לבניין שלכם. לאחר מכן עליכם לבחור עורך דין התחדשות עירונית מקצועי ביותר. עורך דין מעין זה אחראי לייצג אתכם והדבר יבוא לידי ביטוי בהתנהלות שלו מול נציגות הדיירים אשר נבחרה.  התמרון בין רצונות של בניין שלכם היא לא דבר פשוט ועל כן חשוב ביותר לבחור עורך דין שמוכן למשימה זאת. מעבר לכך הוא יסייע לכם בבחירת היזם שכן, אינכם מחויבים בבחירת היזם הראשון שפונה אליכם אם הוא לא טוב לכם. מעבר לכך, עורך הדין צריך לוודא כי כל הערבויות והביטחונות אשר מציג היזם מופיעים בחוזה. הערבויות משתנות מפרויקט לפרויקט אך אין ספק שמדובר על חלק חשוב ביותר.

לאחר החתימה על החוזה התפריד של עורך הדין הוא לוודא שכל מה שנחתם בחוזה אכן מתקיים כך שתהיו מרוצים בסופו של דבר מהפרויקט.

כיצד תבחרו עורך דין התחדשות עירונית?

אין ספק כי עורך דין התחדשות עירונית הוא בעל תפקיד חשוב ביותר ועל כן, יש לבחור בו בקפידה. עליכם לבדוק האם עורך הדין עוסק לא מעט בתחום זה, כמה דיירים הוא ייצג ובכמה פרויקטים, האם יש לקוחות שיכולים להמליץ עליו והאם הוא בעל מוניטין בתחום זה.

 

Share: